Měsíc do startu

4. března 2024

Zpověď démonického rockera, příběh vykradače hrobek i životopis výstředního surrealisty… Dny evropského filmu zveřejnily kompletní program

Filmy věhlasných režisérů Wima Wenderse, Fernanda Trueby nebo Alice Rohrwacher, ale i objevné debuty nastupující filmařské generace. Novinky ověnčené cenami z festivalů v Cannes, Benátkách i v Karlových Varech. Barvitý životopis malíře Salvadora Dalího i otevřenou zpověď rock'n'rollového bouřliváka Petea Dohertyho. To vše slibuje 31. ročník festivalu Dny evropského filmu.

Kompletní program čítá více než tři desítky aktuálních snímků širokého žánrového spektra, z nichž většina bude uvedena v české premiéře. I letos se navíc diváci budou moci setkat s hvězdnými festivalovými hosty, do Prahy přijede například rakouská režisérka Jessica Hausner, jejíž retrospektivu i masterclass festival nabídne.

Hlavní část Dnů evropského filmu proběhne od 4. do 9. dubna v Praze, Brně a Ostravě, poté se akce přesune do desítky dalších kin v České republice. Předprodej vstupenek byl již zahájen, program je k dispozici na www.eurofilmfest.cz.

Mohlo by vás dále zajímat
Partneři